Popis fondova i zbirki

  1. Начелство округа моравског-Ћуприја 1839-1918
  2. Суд општине параћинске-Параћин 1839-1918
  3. Суд општине ћупријске-Ћуприја 1839-1918
  4. Начелство среза беличког-Јагодина 1918-1941
  5. Начелство среза левачког-Рековац 1918-1941
  6. Градско поглаварство-Јагодина 1918-1941
  7. Општина мијатовачка-Мијатовац 1918-1941
  8. Општина параћинска-Параћин 1918-1941
  9. Општина ћупријска-Ћуприја 1918-1941
  10. Општина шантаровачка-Шантаровац 1918-1941
  11. Градско поглаварство-Јагодина 1941-1944
  12. Општина беочићска-Беочић 1941-1944
  13. Општина дубочка-Дубока 1941-1944
  14. Општина мијатовачка-Мијатовац 1941-1944
  15. Општина параћинска-Параћин 1941-1944
  16. 16 Општина вароши Ћуприја-Ћуприја 1941-1944
  17. Општина шантаровачка-Шантаровац 1941-1944
  18. Скупштина општине Деспотовац-Деспотовац 1944
  19. Скупштина општине Параћин-Параћин 1944
  20. Скупштина општине Рековац-Рековац 1944
  21. Скупштина општине Светозарево-Светозарево 1944
  22. Скупштина општине Свилајнац-Свилајнац 1944
  23. Скупштина општине Ћуприја-Ћуприја 1944
  24. Народни одбор округа моравског-Светозарево 1944-1947
  25. Народни одбор среза деспотовачког-Деспотовац 1944-1955
  26. Народни одбор среза параћинског-Параћин 1944-1955
  27. Народни одбор среза левачког-Рековац 1944-1955
  28. Народни одбор среза беличког-Светозарево 1944-1955
  29. Народни одбор среза Светозарево-Светозарево 1955-1962
  30. Народни одбор среза ресавског-Свилајнац 1944-1955
  31. Народни одбор среза раваничког-Ћуприја 1944-1955
  32. Народни одбор општине Багрдан 1944-1959
  33. Народни одбор општине Батинац 1944-1955
  34. Народни одбор општине Белушић 1944-1962
  35. Народни одбор општине Белица 1944-1955
  36. Народни одбор општине Беочић 1944-1955
  37. Народни одбор општине Бигреница 1944-1957
  38. Народни одбор општине Бобово 1944-1955
  39. Народни одбор општине Балајнац 1944-1955
  40. Народни одбор општине Бресје 1944-1955
  41. Народни одбор општине Буковче 1944-1955
  42. Народни одбор општине Бунар 1944-1962
  43. Народни одбор општине Балајнац 1952-1955
  44. Народни одбор општине Бељајка 1944-1955
  45. Народни одбор општине Богава 1945-1955
  46. Народни одбор општине Буковац 1952-1955
  47. Народни одбор општине Брестово 1952-1955
  48. Народни одбор општине Велика Пчелица 1944-1955
  49. Народни одбор општине Велике Сугубине 1944-1955
  50. Народни одбор општине Винорача 1944-1955
  51. Народни одбор општине Вирине 1944-1955
  52. Народни одбор општине Влашка 1944-1955
  53. Народни одбор општине Војска 1944-1957
  54. Народни одбор општине Витанце 1944-1955
  55. Народни одбор општине Велики Поповић 1944-1959
  56. Народни одбор општине Главинци 1944-1955
  57. Народни одбор општине Главица 1944-1955
  58. Народни одбор општине Глоговац 1944-1959
  59. Народни одбор општине Гложане 1944-1955
  60. Народни одбор општине Горња Мутница 1944-1955
  61. Народни одбор општине Грабовац 1944-1955
  62. Народни одбор општине Грабовица 1944-1955
  63. Народни одбор општине Добра Вода 1952-1955
  64. Народни одбор општине Доње Видово 1944-1955
  65. Народни одбор општине Доња Мутница 1944-1959
  66. Народни одбор општине Доњи Рачник 1952-1955
  67. Народни одбор општине Доње Штипље 1952-1955
  68. Народни одбор општине Драгово 1944-1955
  69. Народни одбор општине Драгоцвет 1944-1955
  70. Народни одбор општине Драгошевац 1944-1959
  71. Народни одбор општине Дубока 1944-1955
  72. Народни одбор општине Дубље 1944-1955
  73. Народни одбор општине Дулене 1944-1955
  74. Народни одбор општине Жидиње 1952-1955
  75. Народни одбор општине Жупањевац 1952-1955
  76. Народни одбор општине Златово 1944-1955
  77. Народни одбор општине Извор 1944-1955
  78. Народни одбор општине Исаково 1944-1955
  79. Народни одбор општине Јовац 1944-1957
  80. Народни одбор општине Јеловац 1944-1955
  81. Народни одбор општине Језеро 1944-1955
  82. Народни одбор општине Калудра 1944-1955
  83. Народни одбор општине Комаране 1944-1955
  84. Народни одбор општине Кончарево 1944-1955
  85. Народни одбор општине Кочино Село 1944-1955
  86. Народни одбор општине Крушар 1944-1955
  87. Народни одбор општине Кушиљево 1944-1955
  88. Народни одбор општине Ланиште 1944-1955
  89. Народни одбор општине Лебина 1944-1955
  90. Народни одбор општине Ловци 1944-1955
  91. Народни одбор општине Лоћика 1944-1955
  92. Народни одбор општине Ломница 1944-1955
  93. Народни одбор општине Липовица 1944-1955
  94. Народни одбор општине Мајур 1944-1955
  95. Народни одбор општине Мијатовац 1944-1955
  96. Народни одбор општине Милошево 1944-1955
  97. Народни одбор општине Мириловац 1944-1955
  98. Народни одбор општине Медвеђа 1944-1955
  99. Народни одбор општине Милива 1944-1955
  100. Народни одбор општине Надрље 1944-1955
  101. Народни одбор општине Опарић 1944-1955
  102. Народни одбор општине Остриковац 1944-1955
  103. Народни одбор општине Паљане 1944-1955
  104. Народни одбор општине Пањевац 1944-1955
  105. Народни одбор општине Плана 1944-1955
  106. Народни одбор општине Плажане 1944-1957
  107. Народни одбор општине Поповац 1944-1962
  108. Народни одбор општине Поповњак 1944-1955
  109. Народни одбор општине Поточац 1944-1957
  110. Народни одбор општине Превешт 1944-1957
  111. Народни одбор општине Рабеновац 1944-1955
  112. Народни одбор општине Равна Река 1944-1955
  113. Народни одбор општине Ратковић 1944-1955
  114. Народни одбор општине Рашевица 1944-1955
  115. Народни одбор општине Ресавица 1957-1962
  116. Народни одбор општине Рибаре 1944-1955
  117. Народни одбор општине Својново 1944-1955
  118. Народни одбор општине Седларе 1944-1959
  119. Народни одбор општине Секурич 1944-1955
  120. Народни одбор општине Сење 1944-1955
  121. Народни одбор општине Сењски Рудник 1944-1957
  122. Народни одбор општине Сибница 1944-1955
  123. Народни одбор општине Сикирица 1944-1959
  124. Народни одбор општине Сиљевица 1944-1955
  125. Народни одбор општине Сиоковац 1944-1957
  126. Народни одбор општине Сладаја 1944-1955
  127. Народни одбор општине Стењевац 1944-1957
  128. Народни одбор општине Стрижа 1944-1955
  129. Народни одбор општине Стрмостен 1944-1955
  130. Народни одбор општине Стубица 1944-1955
  131. Народни одбор општине Супска 1944-1955
  132. Народни одбор општине Трешњевица 1944-1955
  133. Народни одбор општине Цикот 1944-1955
  134. Народни одбор општине Црквенац 1944-1955
  135. Народни одбор општине чепуре 1944-1955
  136. Народни одбор општине Шантаровац 1944-1955
  137. Народни одбор општине Врановац 1944-1952
  138. Прва стамбена заједница Светозарево 1959-1965
  139. Фонд за стамбену изградњу-Светозарево 1960-1965
  140. Окружни суд-Јагодина 1823-1941
  141. Окружни суд-Ћуприја 1824-1941
  142. Гимназија Вук Караџић-Параћин 1878-1961
  143. Гимназија Светозар Марковић-Светозарево 1869-1980
  144. Виша гимназија-Свилајнац 1877-1960
  145. Гимназија Поморавски хероји-Ћуприја 1909-1980
  146. Учитељска школа Сретен аџић-Светозарево 1898-1972
  147. Индустријско рударска школа-Сисевац 1945-1956
  148. Женска сручна школа-Деспотовац 1953-1956
  149. Женска сручна школа-Рековац 1923-1958
  150. Женска сручна школа-Светозарево 1897-1957
  151. Женска сручна школа-Свилајнац 1902-1956
  152. Женска сручна школа-Ћуприја 1904-1957
  153. Стручна школа за учененике у индустрији и занатству-Багрдан 1947-1952
  154. Школа за ученике у привреди Грађевинског предузећа Трудбеник-Светозарево 1949-1952
  155. Стручна школа за ученике у привреди 1. мај-Светозарево 1906-1967
  156. Школа за квалификоване раднике Драгош-Свилајнац 1919-1978
  157. Школа за квалификоване раднике Миодраг Новаковић-Џуџа-Ћуприја 1919-1980
  158. Специјална пољопривредна школа ратарског смера-Ћуприја 1922-1950
  159. Школа за опште образовање радника-Параћин 1948-1962
  160. Радничка гимназија Свилајнац 1944-1955
  161. Школа за опште образовање радника-Свилајнац 1958-1962
  162. Школа за опште образовање радника-Ћуприја 1948-1957
  163. Државни покретни течај за домаћице-Дубље 1943-1944
  164. Државни покретни течај за домаћице-Рибаре 1944
  165. Државни покретни течај за домаћице-Сење 1943-1944
  166. Основна школа Народни херој Јоца Милосављевић-Багрдан 1850
  167. Основна школа Дан младости-Белушић 1868
  168. Основна школа Бранко Радичевић-Бунар 1890
  169. Основна школа Момчило Поповић-Бусиловац 1890
  170. Основна школа Стеван Синђелић-Велики Поповић 1880
  171. Основна школа у Војсци 1893
  172. Основна школа ђура Јакшић-Глоговац 1840
  173. Основна школа Стеван Синђелић-Грабовац 1851
  174. Основна школа Деспот Стеван Високи-Деспотовац 1878
  175. Основна школа Бранко Крсмановић-Доња Мутница 1844
  176. Основна школа Јован Јовановић Змај-Доње Видово 1847
  177. Основна школа Душан Поповић-Драгово 1843
  178. Основна школа-Драгоцвет 1899
  179. Основна школа Др александар Белић-Дреновац 1897
  180. Основна школа Рада Миљковић-Иванковац 1920
  181. Основна школа Доситеј Обрадовић-Коларе 1935
  182. Основна школа Бранко Радичевић-Крушар 1894
  183. Основна школа Вук Караџић-Лоћика 1883
  184. Основна школа Радислав Никчевић-Мајур 1908
  185. Основна школа Јован Јовановић Змај- Милошево 1868
  186. Основна школа Опарић 1851
  187. Основна школа ђура Јакшић-Параћин 1839
  188. Основна школа Радоје Домановић-Параћин 1949
  189. Основна школа 25. мај-Поповац 1847
  190. Основна школа ђура Јакшић-Плажане 1893
  191. Основна школа Карађорђе-Превешт 1893
  192. Основна школа Бранко Радичевић-Равна Река 1920
  193. Основна школа Вук Караџић-Ресавица 1947
  194. Основна школа Светозар Марковић-Рековац 1839
  195. Основна школа Љубиша Урошевић-Рибаре 1848
  196. Основна школа Бошко ђуричић-Светозарево 1839
  197. Основна школа Јован Јовановић Змај-Свилајнац 1839
  198. Основна школа Бранко Радичевић-Седларе 1888
  199. Основна школа Живка Дамјановић-Сење 1846
  200. Основна школа Доситеј Обрадовић-Сењски Рудник 1897
  201. Основна школа Бранко Крсмановић-Сикирица 1848
  202. Основна школа Херој Миша-Трешњевица 1911
  203. Основна школа ђура Јакшић-Ћуприја 1839
  204. Нижа музичка школа Исидор Бајић-Параћин 1955-1957
  205. Градско аматерско позориште-Светозарево 1947-1962
  206. Дечије обданиште Ћуприја 1946-1951
  207. Општа болница Светозарево 1867-1962
  208. Кредит-информ трговачки обававештајни инкасо завод Београд 1914-1941
  209. Левачка банка Рековац 1909-1946
  210. Удружење занатлија за Срез деспотовачки-Деспотовац 1910-1950
  211. Удружење занатлија за Срез параћински-Параћин 1910-1950
  212. Удружење занатлија за Срез левачки-Рековац 1910-1950
  213. Удружење занатлија за Срез белички-Светозарево 1910-1950
  214. Удружење занатлија за Срез ресавски-Свилајнац 1910-1950
  215. Удружење занатлија за Срез раванички-Ћуприја 1910-1950
  216. Окружни одбор занатских удружења-Ћуприја 1933-1945
  217. Удружење трговаца за срез белички-Светозарево 1910-1948
  218. Удружење трговаца за срез раванички-Ћуприја 1910-1948
  219. Фабрика салама и сухом. робе Петар Ј. Клефиш-Јагодина. 1901-1946
  220. Централа за стоку, месо, млеко и масноће Београд експозитура Јагодина 1941-1944
  221. Јовачка земљорадничка виниградарска задруга-Јовац 1910-1961
  222. Заједница осигурања имовине и лица Дунав Београд-Светозарево 1947
  223. Основни савез земљорадничке задруге среза деспотовачког-Деспотовац 1946-1955
  224. Основни савез земљорадничке задруге среза параћинског-Параћин 1946-1955
  225. Основни савез земљорадничке задруге среза левачког-Рековац 1947-1955
  226. Основни савез земљорадничке задруге среза беличког-Светозарево 1946-1955
  227. Основни савез земљорадничке задруге среза ресавског-Свилајнац 1946-1955
  228. Основни савез земљорадничке задруге среза раваничког-Ћуприја 1946-1955
  229. Срески савез земљорадничке задруге среза Светозарево-Светозарево 1955-1962
  230. Среска занатска комора-Деспотовац 1952-1956
  231. Среска занатска комора-Параћин 1950-1956
  232. Среска занатска комора-Рековац 1950-1956
  233. Среска занатска комора-Светозарево 1950-1956
  234. Среска занатска комора-Свилајнац 1950-1956
  235. Среска занатска комора-Ћуприја 1950-1956
  236. Занатско комунална комора среза Светозарево-Светозарево 1956-1960
  237. Задружно предузеће азбест-цемент-Поповац 1966-1971
  238. Метално предузеће Младост-Сењски Рудник 1958-1971
  239. Дрвно индустријско предузеће 29. новембар-Ћуприја 1954-1956
  240. Пољопривредно предузеће Бостава-Паљане 1954-1958
  241. Лозно воћни расадник-Светозарево 1898-1966
  242. Пољопривредно машинска станица-Светозарево 1947-1950
  243. Добричево ергела-Ћуприја 1955-1959
  244. Предузеће за откуп и промет стоком и стоком и сточним производима Сточар-Светозарево 1948-1950
  245. Предузеће за откуп и промет сточном храном Откос-Светозарево 1948-1950
  246. Предузеће за откуп житарица Житопромет-Светозарево 1947-1951
  247. Дирекција државног житног фонда,филијала Београд-Светозарево 1948-1952
  248. Градско трговинско предузеће за снабдевање Липар -Светозарево 1946-1949
  249. Предузеће за откуп и промет алкохолних. и безалкохолних. пића Србија-Светозарево 1948-1955
  250. Тговинско предузеће за откуп и промет сировом кожом, отпацима и техничком масноћом Станда-Светозарево 1956-1957
  251. Предузеће за откуп и промет пољопривредних производа Поморавка-Светозарево 1951-1957
  252. Трговинско предузеће Шумадинка-Светозарево 1954-1962
  253. Тговинско предузеће за промет пољопривредних производа Ресава -Свилајнац 1948-1955
  254. Тговинско предузеће Задругар-Свилајнац 1954-1960
  255. Тговинско предузеће за промет отпацима Ресавка -Седларе 1957-1958
  256. Предузеће за откуп и промет пољопривредних производа Исхрана-Ћуприја 1951-1954
  257. Среско предузеће за откуп и прометпољопривредних производа Морава-Ћуприја 1950-1952
  258. Тговинско предузеће за воће и поврће Морава-Ћуприја 1954-1957
  259. Среско трговачко предузеће Морава-Ћуприја 1952-1954
  260. Предузеће за откуп стоке, прерадуи продају месо и сухом. производа на мало Месопромет -Ћуприја 1954-1955
  261. Предузеће за откуп и промет млеком и млечних производа Млекопродукт-Ћуприја 1949
  262. Државни срески магацин Раваница-Ћуприја 1946-1951
  263. Трговинска радња за промет пољопривредних производа Воћар-Ћуприја 1957-1959
  264. Градско комунално предузеће-Ћуприја 1951-1953
  265. Биро за вођење привредних организација-Ћуприја 1954-1955
  266. Државно среско угоститељско предузеће 7. јули-Ћуприја 1948-1952
  267. Угоститељска радња Парк -Свилајнац 1954-1957
  268. Угоститељска радња Партизан-Свилајнац 1954-1958
  269. Угоститељска радња Слога-Светозарево 1954-1960
  270. Угоститељска радња Србија-Свилајнац 1954-1957
  271. Угоститељска радња Шумадија -Свилајнац 1954-1957
  272. Туристички биро-Светозарево 1956-1963
  273. Туристички биро-Ћуприја 1954-1956
  274. Грађевинско предузеће 17. октобар-Светозарево 1954-1959
  275. Грађевинско предузеће Радник-Свилајнац 1955-1959
  276. Инвалидско занатско предузеће Победа-Светозарево 1948-1953
  277. Занатско пекарска радња Исхрана-Свилајнац 1958-1959
  278. Занатско предузеће Грађа-Ћуприја 1954-1958
  279. Цигларско кречарско каменоломно предузеће 1.мај-Ћуприја 1949-1952
  280. Предузеће за оправку грађевинских машина и возила Механика -Ћуприја 1949-1952
  281. Привредно занатско транспортно предузеће Полет-Ћуприја 1953-1954
  282. Јорганџијско тапацирска зан. радионица Радиност-Ћуприја 1958-1959
  283. Слобода Опанчарска задруга-Кушиљево 1947-1963
  284. Прва кројачка абаџијска задруга-Светозарево 1947-1952
  285. Обућарска задруга-Светозарево 1946-1953
  286. Занатско производна услужна опанч. задруга-Светозарево 1947-1953
  287. Занатско набавно продајна задруга-Свилајнац 1946-1963
  288. Опанчарско грађевинска задруга-Свилајнац 1946-1950
  289. Занатско обућарска задруга Омладинац-Свилајнац 1956-1960
  290. Обућарска задруга 1.мај-Свилајнац 1956-1957
  291. Кројачка задруга Пролетер-Свилајнац 1954-1961
  292. Ћурчијско кожухарска производно прерађивачка задруга-Ћуприја 1949-1953
  293. Земљорадничка задруга Бобов -Бобово 1945-1959
  294. Земљорадничка задруга-Кончарево 1946-1955
  295. Пољопривредна задруга Јухор-Рашевица 1959-1971
  296. Земљорадничко млекарска задруга-Свилајнац 1955-1959
  297. Сељачка радна задруга Црвена застава-Бобово 1949-1953
  298. Сељачка радна задруга 1.мај-Грабовац 1949-1953
  299. Сељачка радна задруга-Дубље 1949-1953
  300. Сељачка радна задруга Драгош-Луковица 1949-1953
  301. Сељачка радна задруга Победа-Суботица 1949-1953
  302. Сељачка радна задруга Ресав -Свилајнац 1949-1959
  303. Срески комитет СКС среза левачког-Рековац 1944-1955
  304. Срески комитет СКС среза беличког-Светозарево 1941-1955
  305. Срески комитет СКС-Светозарево 1955-1962
  306. Општински комитет СКС-Багрдан 1955-1959
  307. Општински комитет СКС-Белушић 1955-1962
  308. Општински комитет СКС-Бунар 1955-1962
  309. Општински комитет СКС-Глоговац 1955-1959
  310. Општински комитет СКС-Драгошевац 1955-1959
  311. Општински комитет СКС-Светозарево 1945
  312. Општински комитет СКС-Сиоковац 1955-1959
  313. Срески одбор ССРН-Светозарево 1944-1962
  314. Општинска конференција ССРН-Светозарево 1944
  315. Савез синдиката Југославије-Среско веће-Светозарево 1945-1962
  316. Савез синдиката Србије-Општинско веће-Светозарево 1955
  317. Савез удружења бораца НОР-а среза Светозарево 1947-1962
  318. Савез комунистичке омладине Југославије Срески комитет среза беличког-Светозарево 1941-1948
  319. Народна омладина Србије Срески комитет Среза беличког-Светозарево 1944-1955
  320. Народна омладина Србије срески комитет-Светозарево 1955-1962
  321. Јагодинско опште грађанско друштво за међусобну помоћ у случају болести и смрти-Јагодина 1893
  322. Одбор за подизање споменика палим борцима-Јагодина 1922-1931
  323. Спорт клуб Карађорђе-Јагодина 1942-1944
  324. Срески рукометни пододбор-Светозарево 1955-1960
  325. Локомотива фискултурно друштво-Светозарево 1946
  326. Поклони и откупи 1823-1921
  327. Збирка матичних књига 1837
  328. Збирка докумената о радничком покрету и НОР-у 1904
  329. Картографска збирка 16-20 век
  330. Збирка мемоарске грађе о радничком покрету и НОР-у 1918
  331. Збирка плаката 19-20 век
  332. Збирка фотографија 19-20 век
  333. Збирка микрофилмова 1565
  334. Збирка печата
Категорије